В закладі освіти волонтерство – важливий аспект виховної роботи. Основні завдання волонтерської діяльності:
згуртування колективу навколо добрих справ;
задоволення духовних інтересів та потреб здобувачів;
патріотичне виховання;
профілактика девіантної поведінки і шкідливих звичок;
пропагування здорового способу життя;
підтримка просоціальних ініціатив здобувачів;
налагодження партнерства училища з органами державної влади та громадських організацій у реалізації просоціальних ініціатив.
У період російсько-української війни багато українців беруть участь у волонтерських ініціативах. Вони забезпечують військових необхідними речами, медичним обладнанням, підтримують сім'ї постраждалих. Волонтери активно взаємодіють зі збройними силами та надають допомогу в лікуванні поранених. Ведуть інформаційну роботу, збирають кошти для потреб армії та військових госпіталів.
У наш складний час, мабуть, кожен робить задля перемоги над ворогом усе, що може - на своєму місці та по мірі можливості. Коли московія вторглася в Україну, з перших днів війни Комаргородське ВПУ, на чолі з директором Михайлом Ковальчуком не стали осторонь цих подій - надають непосильну допомогу для наших воїнів: надання автотранспорту, ремонт техніки, виготовлення «буржуйок», збір продуктів, медикаментів, виготовлення окопних свічок, проведення благодійних ярмарок, грошова допомога на ЗСУ тощо.
Працівниками училища був створений і відправлений на передову мобільний лазне-пральний комплекс для воїнів-земляків, такий необхідний у покращенні елементарного побуту в польових умовах. Адже боєздатність армії складається на 50% з військового оснащення, а на 50% – із побутового забезпечення, що є дуже важливим та підвищує боєздатність воїнів. Його, як то мовиться, з «нуля» виготовили та змонтували спеціалістита здобувачі освіти училища.
Мобільна лазня на колесах повністю утеплена з підлоги до стелі, укомплектована насосною станцією, шістьма душовими кабінами, двома електробойлерами (по 100 л. кожен), пральною машиною, сушаркою, відрами, тазиками, теплоконвектором, електрочайником, ємністю для води на 1 тонну, двома дизельними генераторами по 10 кіловат кожен, що дає змогу користуватися нею у польових умовах. Навіть під час морозів у лазні зберігатиметься температура близько 20 градусів. Тепер наші захисники, які користуватимуться цим мобільним комплексом, зможуть прийняти душ, випрати й висушити речі, випити гарячого чаю чи кави, відпочити та «перезавантажитися» перед виконанням бойових завдань.
Під час нинішньої російсько-української війни і священники активно підтримують оборонців України, і не лише як капелани, а і як волонтери. Один із таких священиків – отець Іван Данилюк у селі Комаргород Тульчинського району. Бог щедро наділив його даром слова, життєвою мудрістю, невсипущою творчою енергією, добрим серцем і відкритою душею. Як священник та людина, він має багато чеснот, серед яких — порядність, відвертість, щирість, людяність та простота. Він розуміє, що кожен українець не повинен стояти осторонь, а може знайти свій спосіб внести вклад у велике діло захисту країни. «Дехто відстоює нашу землю зі зброєю в руках, героїчно стоячи на передовій, оберігаючи свою рідну землю від ворога. А ми можемо допомогти, збираючи кошти, відправляючи ліки, одяг та продукти на передову,- розповідає священник. А ще отець молиться за мир та безпеку, підтримує тих, хто повертається додому.
5 грудня 2024 року в регіонах України проходитиме Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Військові обереги від Святого Миколая», присвячений Дню Збройних Сил України та Дню Сухопутних військ України за тематикою Фестивалю «Свічки Святого Миколая» .
Працівники та здобувачі освітнього закладу долучилися до цієї акції. Ними було виготовлено набір з окопних свічок, зібрані гостинці для колег, які наразі несуть службу в ЗСУ, а також виготовлено листівки- привітання з побажаннями нашим захисникам.
Якщо діти, молодь будуть бачити і долучатимуться до волонтерської діяльності, то вони будуть рости добрими, милосердними, готовими прийти на допомогу, не зважаючи на свій вільний час. Наша сила – в єдності. Ми віримо в ЗСУ, Україну та Перемогу. І робимо для цього все, що можемо – кожен на своєму місці.
Дякуємо всім, хто долучається до волонтерської діяльності! Миру всім! Наближаємо Перемогу разом!