Національний мультипредметний тест

Про модель НМТ-2024: офіційно від МОНУ

26 вересня під час пресконференції Міністерства освіти і науки України «Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати» була представлена модель вступної кампанії на бакалаврські програми у 2024 році.

Враховуючи, що 2024-й буде вже третім роком, коли через повномасштабне вторгнення Україна може бути ускладнено проведення повноцінного ЗНО для вступників, найоптимальнішим варіантом проведення вступних іспитів є відпрацьована схема національного мультипредметного тесту (НМТ). Однак у ній очікуються певні зміни.

Отже, у 2024 році вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України проводитимуться у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ) на комп’ютерній основі.

Основним нововведенням НМТ-2024 є формат 3+1.

Тепер у межах НМТ кожен учасник виконуватиме завдання із 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один – на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет за вибором вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Щодо розширення переліку обов’язкових предметів НМТ історією України: у програму тестування включатиметься не весь історичний період, а лише період від ХVI ст. і дотепер.

Модель проведення передбачає: усі предмети учасники тестування складатимуть в один день у такому форматі: 2 години тестування (два предметних тести кожен по одній годині), перерва і ще 2 години тестування.

Звісно, така модель тестування є вимушеною, але прийнятною в умовах воєнного стану: учасникам потрібно буде лише раз з’явитися до екзаменаційного центру.

Як і минулого року, передбачено проведення двох сесій НМТ: основної та додаткової.

Основна сесія НМТ триватиме довше і розпочнеться раніше (орієнтовно – в кінці травня 2024 року).

У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин (хвороба, повітряна тривога під час тесту тощо) не пройшли тестування під час основної сесії.

Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.

Ті випускники, хто не планує вступати до закладів вищої освіти, можуть не складати НМТ.

Пробного НМТ також не проводитимуть.

Також у 2024 році для випускників немає обовʼязкової державної підсумкової атестації (ДПА).

Більше НМТ-2024 читайте на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

 

За матеріалами сайтів МОНУ та УЦОЯО