Історія училища

History1

Історія Комаргородського вищого професійного училища починається з 1973 року, коли на базі сільськогосподарського технікуму було реорганізовано Комаргородське ССПТУ-39 (Наказ  № 44/276 Державного комітету по професійно-технічній освіті Української РСР від 21 червня 1973 року). Його повна назва була „Середнє сільське професійно-технічне училище   №39”.

 

З 1977 р.  по 1985 р. були відкриті такі спеціальності:
- оператор машинного доїння;
- будівельник сільськогосподарського виробництва;
- електромонтер с/г, слюсар по ремонту автотранспорту;
- лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу.

 

У 1984 році в зв’язку з реорганізацією ССПТУ-39 було перейменовано в СПТУ - 39. Після   у  1984 р. були відкриті нові спеціальності:
- електрогазозварник;
- водій автомобіля;
- кухар, кондитер;
- бухгалтер с/г виробництва.

 

У жовтні 1989 р. в зв’язку  з реорганізацією СПТУ - 39 перейменовано в ПТУ - 39 (Наказ № 165 від 28.10.89 р.). Після цього училище готувало спеціалістів із слідуючих професій:

 

- бухгалтер, плодоовочівник;
- кухар, кондитер;
- тракторист-машиніст с/г виробництва категорії „А, В, С”, слюсар-ремонтник с/г обладнання 3 розряду, водій автомобіля 3,2,1 класу (важкі вантажні автомобілі з великою вантажопідйомністю та вантажні автомобілі) категорії „С”;
- електрозварник, водій автомобіля 3,2,1 класу (важкі вантажні автомобілі з великою вантажопідйомністю та вантажні автомобілі) категорії „С”.
- оператор комп’ютерного набору, обліковець (реєстрація бухгалтерських даних   )”.

 

В зв’язку з наступною реорганізацією у 2003 році Комаргородське ПТУ - 39 було перейменовано в Комаргородський  професійний аграрний ліцей Вінницької області (Наказ № 22 від 14.03.2003 р.). 

 

У 2015 році відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №351 від 24.03.2015 року змінено тип Комаргрордського професійного аграрного ліцею Вінницької області на Комаргородське вище професійне училище.

 

 

В 2016 році відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №1487 від 19.12.2016 року до Комаргородського ВПУ приєднано ДНЗ ПТУ №35 с. Ольгопіль Чечельницького району.

 

Станом на 1 вересня 2018 року в училищі навчається 15 груп за регіональним замовленням та дві групи курсової підготовки.
Училище здійснює первинну професійну підготовку за такими професіями:

 

На базі 9 класів
1. Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії «А1, А2, В1, В2, В3»). Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Водій автотранспортних засобів (категорія «С»)
2. Електрогазозварник. Водій автотранспортних  засобів (категорія «С»)
3. Кухар. Кондитер
4. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Водій автотранспортних засобів (категорія «С»)

 

History3

На базі 11 класів
1. Електрогазозварник. Водій автотранспортних  засобів (категорія «С»)

 

Наш навчальний заклад вже понад 40 років готує висококваліфікованих фахівців сільськогосподарської власності і має відповідні ліцензії на надання освітніх послуг. Щорічно на навчання приймається 135 учнів за регіональним замовленням.

 

На сьогоднішній день в училищі навчається майже 400 учнів за регіональним замовленням та 50 слухачів, які направлені від служби зайнятості та як фізичні особи.

 

За роки діяльності училища підготовлено більш 12 тисяч кваліфікованих робітників та більше 2 тисяч слухачів.

 

На належному рівні була проведена випускна компанія. Диплом кваліфікованого робітника отримали 181 учень, у тому числі вісім дипломівз відзнакою. 

 

Працевлаштовано 135 учнів, 10 учнів продовжують навчання, що становить 77% від загальної кількості випускників. Випущено також 71 слухач за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії «А1») з них 14 слухачів для Томашпільського центру зайнятості.

 

Училище являє собою цілісний навчально-виробничий та виховний комплекс. До якого входять: навчальний корпус, гуртожиток, адміністративно-побутовий корпус (їдальня, спортивний зал, актовий зал та диско зал), навчально-виробничі майстерні та лабораторії.

 

Навчальні кабінети та лабораторії забезпеченні сучасним навчально-методичним та матеріальним обладнанням. В училищі є 25 навчальних кабінетів, 10 навчальних лабораторій, 5 майстерень, 15 тракторів різного класу і типів, 7 навчальних автомобілів, 3 зернозбиральних комбайни. В 2018 році придбано два трактори NEWHOLLAND 2030 і трактор МТЗ 320.4, два оборотних плуга, дискова борона і фреза. Навчальні кабінети та лабораторії підключенні до інтернету та бездротового зв’язку. 

 

Цілісний майновий комплекс училища розташований на земельній ділянці загальною площею 21 га. Училище в своєму розпорядженні за межами населеного пункту має 741,3 га землі для дослідницьких і навчальних цілей, із них 645,3 га одної, власний автотрактодром площею 2,5 га.

 

Всі 8 полів засіяно зі збереженням сівозмін, вчасно проходять обробіток і повний цикл сільськогосподарських робіт із застосуванням сучасної сільськогосподарської техніки, яка надається інвестором-замовником кадрів, а саме МТЗ-1025, МТЗ-1025, МТЗ-1221, ТЯ-200 Ярило, ХТЗ, JonhDeere-4720 NEWHOLLAND, CaselHDX25E.

 

 

 

 

 

 

 

 

Крім того, учні під час проведення сільськогосподарських робіт знайомляться з організацією і веденням процесів в сучасному виробництві з широким використанням машин і технологій, знайомляться з виконанням польових робіт в будь-який час року, властивостями машин, бачать умови праці тракториста-машиніста і комфортність його робочого місця, впроваджують в роботу новітні технології сільськогосподарської техніки і систему землеробства, обробки і його захисту, можуть на практиці закріпити вивчений ними теоретичний матеріал, отримують навички практичного водіння.



За 2017 рік заходи від реалізації продукції учбового господарства, навчально-виробничих майстерень, професійного навчання осіб відповідають до укладених договорів з центром зайнятості, фізичними особами становить 2,7 млн.грн чистого прибутку.


Навчально-виховний процес в училищі забезпечують 49 педагогічних працівників, з яких: 12 викладачів загальноосвітніх дисциплін, 6 викладачів спецдисциплін, 31 майстрів виробничого навчання. Розстановка кадрів здійснюється відповідно до їх фаху та компетенції.


Якісний склад має слідуючий вигляд: Викладач вищої категорії 8 працівників, ІІ категорії 3 працівника, спеціалістів – 3 працівника. Педагогічні звання «старший викладач» мають 5 працівників. Майстрів виробничого навчання І категорії 1 працівник.


Впродовж року продовжується система та цілеспрямована на покращення навчально-матеріальної бази училища. Зокрема переобладнано відповідно до сучасних вимог лабораторію та тракторів, лабораторію автомобілів лабораторію і клас комбайнів, лабораторію електрогазозварювання. Завершується обладнання кабінетів спецелектрозварювання та садоводів. Продовжується створення навчального саду-лабораторії. Роботи виконанні на загальну суму 1,7 млн.грн.


Комаргородське вище професійне училище є постійним учасником міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти», в 2016 році навчальний заклад був нагороджений золотою медаллю.

Новини

"Свічки Святого Миколая"
5 грудня 2024 року в регіонах України проходитиме Всеукраїнський фестиваль мистецтв  «Військові обереги від Святого Миколая», присвячений Дню Збройних Сил України та Дню Сухопутних військ України за тематикою Фестивалю «Свічки Святого Миколая» .
23 листопада - День вшанування пам’яті жертв Голодоморів
Щороку четверта субота листопада в Україні є Днем вшанування пам’яті жертв Голодоморів 1932-1933 років, а також масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. У 2024 році цей день припадає на 23 листопада.