Волонтерська діяльність училища

       В закладі освіти волонтерство – важливий аспект виховної роботи. Основні завдання волонтерської діяльності:

  • згуртування колективу навколо добрих справ;

  • задоволення духовних інтересів та потреб здобувачів;

  • патріотичне виховання;

  • профілактика девіантної поведінки і шкідливих звичок;

  • пропагування здорового способу життя;

  • підтримка просоціальних ініціатив здобувачів;

  • налагодження партнерства училища з органами державної влади та громадських організацій у реалізації просоціальних ініціатив.

У період російсько-української війни багато українців беруть участь у волонтерських ініціативах. Вони забезпечують військових необхідними речами, медичним обладнанням, підтримують сім'ї постраждалих. Волонтери активно взаємодіють зі збройними силами та надають допомогу в лікуванні поранених. Ведуть інформаційну роботу, збирають кошти для потреб армії та військових госпіталів.

 У наш складний час, мабуть, кожен ро­бить задля перемоги над ворогом усе, що може - на своєму місці та по мірі можливості. Коли московія вторглася в Україну, з перших днів війни Комаргородське ВПУ, на чолі з директором Михайлом Ковальчуком   не стали осторонь  цих подій - надають непосильну допомогу для наших воїнів: надання автотранспорту, ремонт техніки, виготовлення «буржуйок», збір продуктів, медикаментів, виготовлення окопних свічок, проведення благодійних ярмарок, грошова допомога на ЗСУ тощо. 

 


 

Працівниками училища був створений і відправлений на передову мобільний лазне-пральний комплекс для воїнів-земляків, такий необхідний у покращенні елементарного побуту в польових умовах.  Адже боєздатність армії складається на 50% з військового оснащення, а на 50% – із побутового забезпечення, що є дуже важливим та підвищує боєздатність воїнів. Його, як то мовиться, з «нуля» виготовили та змонтували спеціалістита здобувачі освіти училища. 

       

      

Мобільна лазня на колесах повністю утеплена з підлоги до стелі, укомплектована насосною станцією, шістьма душовими кабінами, двома електробойлерами (по 100 л. кожен), пральною машиною, сушаркою,  відрами, тазиками, теплоконвектором, електрочайником, ємністю для води на 1 тонну, двома дизельними генераторами по 10 кіловат кожен, що дає змогу користуватися нею у польових умовах. Навіть під час морозів у лазні зберігатиметься температура близько 20 градусів. Тепер наші захисники, які користуватимуться цим мобільним комплексом, зможуть прийняти душ, випрати й висушити речі, випити гарячого чаю чи кави, відпочити та «перезавантажитися» перед виконанням бойових завдань.

 


 

Під час нинішньої російсько-української війни і священники активно підтримують оборонців України, і не лише як капелани, а і як волонтери. Один із таких священиків – отець Іван Данилюк у селі Комаргород Тульчинського  району. Бог щедро наділив його даром слова, життєвою мудрістю, невсипущою творчою енергією, добрим серцем і відкритою душею. Як священник та людина, він має багато  чеснот, серед яких —   порядність, відвертість, щирість, людяність та простота. Він розуміє, що кожен українець не повинен стояти осторонь, а  може знайти свій спосіб внести вклад у велике діло захисту країни. «Дехто відстоює нашу землю зі зброєю в руках, героїчно стоячи на передовій,  оберігаючи свою рідну землю від ворога. А ми можемо допомогти,  збираючи кошти, відправляючи ліки, одяг та продукти на передову,- розповідає священник.  А ще отець молиться за мир та безпеку, підтримує тих, хто повертається додому. З перших днів повномасштабної війни отець Іван не залишився осторонь. Налагодив співпрацю із місцевими жителями, з  волонтерами місцевих та ближніх громад, зі священниками прифронтових зон, які надають підтримку українським військовим і добровольцям. Відтак  сотні людей приєдналися до волонтерського руху: допомагають у зборі продуктів, медикаментів, плетуть маскувальні сітки, виготовляють окопні свічки, закуповують амуніцію, виготовляють буржуйки, в придбанні дизпалива тощо. Організував роботу із дітьми, які теж надають непосильну допомогу у плетінні сіток, виготовленні окопних свічок, зборі коштів на медикаменти тощо. Також наше училище організувало благодійну ярмарку «Повернись живим!». Здобувачі освіти приготували різноманітні страви і вироби, кошти із продажу страв і виробів  було передано волонтеру священнику Івану для потреб ЗСУ.   

           

 


Якщо діти, молодь будуть бачити і долучатимуться до волонтерської діяльності, то вони будуть рости добрими, милосердними, готовими прийти на допомогу, не зважаючи на свій вільний час. Наша сила – в єдності. Ми віримо в ЗСУ, Україну та Перемогу. І робимо для цього все, що можемо – кожен на своєму місці.

Дякуємо всім, хто долучається до  волонтерської діяльності! Миру всім! Наближаємо Перемогу разом!